vzorkovník 

používaných látok

ĽAN

Ľan je jedna z najstarších tkanín počas histórie ľudstva a dodnes ho používame za svoje úžasné vlastnosti. Ľanové látky majú výborné absorbčné vlastnosti, preto sú využívané najmä v letných mesiacoch. V srávnej hrúbke obstoja aj počas chladnejších dňoch v našom slowfashion šatníku.

Žena v ľanovej košely od značky Love Colors
Žena v asymetrických úpletových šatách od značky Love Colors

rebrový úplet

Rebrový úplet je druh pleteniny, ktorá je charakteristická svojou pásikavou štruktúrou. Látka je strečová, preto sa krásne prispôsobí postave. Tentp materiál je ideálny na výrobu tričiek a pružných šiat.

mušelín

Mušelín je tá najhebkejšia bavlnená látka, ktorú človek mohol utkať, na tele ju ani necítite. Jedná sa o husto tkanú gázovinu v dvoch prepojených vrstvách. Táto tkanina má vynikajúce absorbčné vlastnosti, je obľúbená najmä v letných horúčavách, ale vďaka dvom vrstvám aj dobre izoluje. Mušelín sa nosí veľmi dobre aj v chladnejšom počasí a chráni Vás od zimy. 

wafflové látky

Waffle alebo piké je názov textílie s reliéfovou štruktúrou povrchu imitujúce prešívanie alebo malé kocky. Táto bavlnená látka má vynikajúce absorbčné vlastnosti, je dostatočne hrubá, preto je ideálna na výrobu diek, osušiek alebo teplejších odevov. 

Menčester

Menčerstová látka – iným názvom kord, patrí medzi retro látky, avšak žije si opäť svoju renesanciu. Je nesmierne obľubena najmä kvôli jemnosti a oblečenia z nej sa nosia veľmi dobre.

hodváb

K novinkám v ponuke Love Colors patria aj hodvábne látky. Hodvábny dupion je čisto prírodný, 100% hodváb, ktorý má veľmi zaujímavú štruktúru. Používame aj tzv. blendy, napríklad hodváb s prímesou bavlny. Obe látky sú nesmierne kvalitné a luxusné, sú vhodné aj na elegantnejšie šaty, alebo blúzky. Tieto látky používame najmä k našim limitovaným kolekciám. 

Bavlnený voile

Bavlnený voile (voál) je jemná štrukturovaná látka s gramážou okolo 70g/m2. Tkanina je mierne priehľadná, sú v nej vtkané bodky. Látku používame na blúzky a letné šaty.

bavlnený twill

Bavlnený twill, iným názvom bavlnený satén je pevnejšia látka, ideálna na nohavice a šaty. Tkanina má jemný hodvábny lesk, oblečenie využijete aj na špeciálne udalosti. Obsahuje 2% elastanu, vďaka čomu sa nosí veľmi dobre.

Bavlnená madeira

Nádherná bavlnená madeira je kráľovnou tkanín. Je jemná, mierne priehladná s vyšívaným vzorom. V Love Colors z nej šijeme šaty, blúzky a topy.

Zlaté gombíky na bielej blúzke